Witamy!

Rehabilitacja fizyczna zwierząt, zwana również fizjoterapią zwierząt jest działem medycyny weterynaryjnej, mającym na celu przywrócenie pacjenta do normalnego funkcjonowania. W jej skład wchodzi kinezyterapia, fizykoterapia i masaż.

Marzec 2019 Listopad 2018 Październik 2018 Czerwiec 2018 Luty 2018 Lipiec 2017

Kiedy szukać pomocy u dermatologa i wenerologa?

2019-03-05 | Magdalena

frazy kluczowe: dermatolog

Zakończenie zimy to moment, gdy zaczynamy się przyglądać sobie trochę bardziej krytycznym okiem. Zauważamy tłuszczyk, który udało nam się wyhodować zimą. Zauważamy też wszystkie niedoskonałości cery, które pojawiły się po zimowych mrozach. Nasza skóra zimą musi nie jedno wycierpieć. Mróz potrafi jej nieźle dokuczać i pogorszyć jej stan. Przeważnie udaje się naprawić szkody wyrządzone przez mróz zmiana kremu, dobrymi maseczkami, czy pilingiem. Co jednak zrobić, gdy te metody zawiodą, a nasza skóra nadal potrzebuje pomocy?

Rozwiązaniem może być wizyta u lekarza specjalisty. Problemy z cerą pomoże nam rozwiązać dermatolog. W przypadku skomplikowanych problemów dermatolog może wysłać nas na badania hormonalne, badania krwi, czy badania alergologiczne. Zestaw takich badań pomoże lekarzowi określić przyczynę naszych problemów i zastosować odpowiednie leczenie. Dermatolog na podstawie przeprowadzonych badań jest w stanie przepisać nam odpowiednią kurację, która pomoże nam poradzić sobie z problemem. Wszystkie wiemy, że cery nie możemy zaniedbywać. Jest to nasza wizytówka. Piękna, zdrowa cera jest synonimem zdrowej, atrakcyjnej i zadbanej kobiety.

Z badaniami dermatologicznymi powiązane mogą być badania chorób przenoszonych drogą płciową. W takich problemach należy szukać pomocy u wenerologa. Kiedy pomoże nam wenerolog? W momencie, gdy na narządach płciowych zobaczymy krosty, wypryski, zaczerwienienia, łuszczenie skóry, czy świąd. Wenerolog pomoże nam również, gdy będziemy odczuwać ból w okolicach intymnych. Decyzja o szukaniu pomocy u wenerologa zawsze jest związana z dużym dyskomfortem. Wenerolog powoduje, że czujemy się zawstydzeni. Zupełnie niepotrzebnie. Jest to lekarz jak każdy inny. Wizyta u niego na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale nie można jej odkładać ze względu na wstyd. Odkładanie wizyty może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, a i tak nie jesteśmy w stanie ominąć tego obowiązku. Odwlekanie jedynie pogorszy sytuację i przedłuży proces leczenia.

Sprawdź: https://www.dermedica.com.pl/'

Fotografie:
dermatolog

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: