Witamy!

Rehabilitacja fizyczna zwierząt, zwana również fizjoterapią zwierząt jest działem medycyny weterynaryjnej, mającym na celu przywrócenie pacjenta do normalnego funkcjonowania. W jej skład wchodzi kinezyterapia, fizykoterapia i masaż.

Marzec 2019 Listopad 2018 Październik 2018 Czerwiec 2018 Luty 2018 Lipiec 2017

Rak prostaty

2018-11-07 | Paulina

frazy kluczowe: leczenie raka prostaty, problemy z nietrzymaniem moczu

Rak prostaty obecnie jest drugim najniebezpieczniejszym nowotworem u mężczyzn, mającym wciąż wysoki wskaźnik śmiertelności. W ostatnich latach podwoiła się liczba zachorowań. 
Leczenie raka prostaty jest jednak możliwe, o ile odpowiednio wcześnie zostanie on wykryty. Wraz ze wzrostem liczby zachorowań, pojawiają się bardziej innowacyjne i skuteczne metody leczenia. Zwiększają się również szanse na powrót do zdrowia. Na co zwracać uwagę, żeby możliwie jak najszybciej zdiagnozować chorobę i poddać się leczeniu? 
Przede wszystkim należy wiedzieć, że rzadko występuje on przed ukończeniem 40 roku życia, zaś średnia zachorowań to 70 lat. Bardziej narażeni są mężczyźni rasy czarnej oraz ci, w których rodzinie były osoby chore. Dolegliwości towarzyszące tej chorobie często nie są charakterystyczne, dlatego jej diagnoza jest trudna. 
Trzeba jednak obserwować objawy, gdyż niektóre z nich ciężko przypisać zmianom chorobowym samemu. Mogą to być częste oddawanie moczu, nawet w nocy, początkowo problemy z jego oddawaniem, później problemy z nietrzymaniem moczu, a w przypadkach zaawansowanych nawet obecność w moczu krwi. 
Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania. Może to być zarówno operacja jak i naświetlania. Rakowi prostaty można jednak starać się zapobiec przez działania profilaktyczne. 
Zapobiegać mu można chociażby przez dietę bogatą w witaminy E, C oraz D. Pozytywnie działa również spożywanie czerwonych warzyw i soi. Miejmy się jednak na baczności i nie bagatelizujmy nawet najbłahszych objawów.
Więcej o nietrzymaniu moczu przeczytasz na stronie: www.klinikaurologii.edu.pl

'

Fotografie:
leczenie raka prostaty
problemy z nietrzymaniem moczu

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: