Witamy!

Rehabilitacja fizyczna zwierząt, zwana również fizjoterapią zwierząt jest działem medycyny weterynaryjnej, mającym na celu przywrócenie pacjenta do normalnego funkcjonowania. W jej skład wchodzi kinezyterapia, fizykoterapia i masaż.

Marzec 2019 Listopad 2018 Październik 2018 Czerwiec 2018 Luty 2018 Lipiec 2017

W jakich sytuacjach skorzystać z pomocy mediatora?

2018-11-05 | Joanna

frazy kluczowe: mediacje, psycholog

Bardzo często słyszy się o tym, że małżeństwa przechodzą kryzys i pozostają w separacji. Część tych separacji kończy się rozwodem, a część osób podejmuje decyzję o tym, że chce się porozumieć, lecz w tej kwestii potrzebują wsparcia osoby trzeciej. I w tym miejscu, w grę wchodzi współpraca z mediatorem. 
Kim właściwie jest mediator? Otóż jest to osoba, która poniekąd zarządza konfliktem, pomaga w komunikacji między jego stronami, co ostatecznie ma przyczynić się do osiągnięcia konsensusu. Tak zwane mediacje, bardzo często pomagają nie tylko w kwestiach rodzinnych, ale również i biznesowych, karnych, z zakresu prawa pracy, w sprawach rówieśniczych i wielu, wielu innych, w obszarze których mogą powstać konflikty. 
Oczywiście w przypadku konfliktów rodzinnych, nie musimy od razu prosić o wsparcie mediatora. Czasami wystarczy po prostu wybrać się do poradni, gdzie psycholog nas wysłucha i udzieli wskazówek. Często mówi się o terapiach małżeńskich, na które przychodzą małżonkowie, mający problemy z tym, aby się ze sobą porozumieć, czy nawet rodzice którzy mają problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi. Ważnym jest, aby nie dopuszczać do sytuacji, kiedy to już będzie za późno na to, aby naprawić pewne kwestie. 
Lepiej dmuchać na zimne i w momencie, kiedy zauważymy, że coś jest nie tak jak być powinno, zgłosić się po poradę do odpowiedniej osoby, która wskaże nam drogę, jak radzić sobie z tego typu problemami, a dodatkowo również powie nam, w czym my popełniamy błąd. Ważnym jest, aby każdy potrafił uświadomić sobie, że nie jest bez winy.
Więcej o pracy moderatora na stronie http://konczelska.pl

'

Fotografie:
mediacje
psycholog

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: