Witamy!

Rehabilitacja fizyczna zwierząt, zwana również fizjoterapią zwierząt jest działem medycyny weterynaryjnej, mającym na celu przywrócenie pacjenta do normalnego funkcjonowania. W jej skład wchodzi kinezyterapia, fizykoterapia i masaż.

Marzec 2019 Listopad 2018 Październik 2018 Czerwiec 2018 Luty 2018 Lipiec 2017

żylaki i ich leczenie

2018-10-04 | Magdalena

frazy kluczowe: leczenie żylaków, żylaki

Obecnie medycyna oferuje co najmniej kilka skutecznych metod, które pozwalają wyleczyć żylaki. Wybór jednej z nich jest uzależniony od tego, jak bardzo choroba jest zaawansowana i jaki jest stan ogólny pacjenta. Leczenie żylaków powinno być zawsze prowadzone pod kierunkiem doświadczonego lekarza. 
Jeśli leczenie podejmowane jest wcześnie, gdy choroba nie jest jeszcze zbyt zaawansowana, to warto spróbować leczenia farmakologicznego. Leki zalecone przez lekarza wzmacniają ściany żył, uszczelniają je i uelastyczniają. Mają również działanie przeciwzapalne, a ponadto usprawniają krążenie krwi w najdrobniejszych naczyniach. Nie ma jednak wątpliwości, że najskuteczniejszą metodą leczenia żylaków jest operacja. Opinię tę potwierdza większość specjalistów. Bezwzględnie należy ją wykonać, gdy żylaki są bardzo rozległe i nadal się powiększają, pomimo stosowania innych terapii.
Mimo dużej skuteczności wielu chorych boryka się po leczeniu operacyjnym z nawrotem żylaków. W leczeniu żylaków stosuje się co raz częściej krioterapię. Lekarze do zmienionej chorobowo żyły wprowadzają sondę, która ma zdolność silnego chłodzenia. Żylaki przymarzają do schłodzonej sondy, co umożliwia ich usunięcie. 
W podobny sposób przeprowadza się zabieg koagulacji, z tym, że mamy wówczas do czynienia z mocno rozgrzaną sondą. Aby uniknąć szpecących nacięć na skórze można poddać chorego zabiegowi z użyciem lasera. Leczenie żylaków tą metodą jest bezbolesne i umożliwia niemal natychmiastowy powrót do pewnej sprawności.
Więcej o leczeeniu zylaków na stronie: klinikavenamed.pl

'

Fotografie:
leczenie żylaków
żylaki

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: